ویزای عمان

ویزا

شهروندان کشورهای ایران ، مصر ، هند ، اردن ، لبنان ، مراکش ، سوریه و تونس  می توانند ویزای توریستی یک ماهه دریافت کنند چه بصورت فردی و یا بصورت تور اما تنها باید از طریق مرز هوایی وارد شوند.

شهروندان اروپایی و همچنین افراد دارای پاسپورت ایالات متحده آمریکا و کشورهای دیگر در هنگام ورود از طریق مرز هوایی یا دریایی و زمینی می توانند ویزا دریافت کنند، فقط نباید اعتبار پاسپورت آنها کمتر از 6 ماه باشد.

شما می توانید  ویزای خود را تمدید کنید اما باید حدود 2 ساعت برای دریافت ویزای خود در مقسط صبر کنید.

 

 

ورود به کشور عمان

 

با هواپیما

در حال حاضر پرواز مستقیم از تهران به مسقط با خطوط هوایی عمان ایر دایر می‎باشد، همچنین پروازهای دارای توقف در کشور های عربی حوزه خلیج فارس از تهران به مسقط در حال جابه جایی مسافران می باشند. گفتنی است مسافرانی که از تهران، شیراز، اصفهان، کیش و سایر شهرهای ایران به ترمینال شماره 2 دبی وارد می‎شوند نیز می‎توانند بدون داشتن ویزای امارات از پروازهای این ترمینال به مسقط نیز استفاده کنند.

 

با کشتی

عموما کشتی‎های گشت زنی در آبهای مقسط حرکت می کنند و عموما کشتی مسافربری مستقیمی نمی تواند به مسقط برود.

 

با اتومبیل

تعدادی جاده از مرز امارات متحده عربی به عمان وجود دارد که خیلی خوب است و سریع و آسان می توانید از این جاده ها عبور کنید.

از مرز یمن هم با مشکل مواجه خواهید شد و اگر می‎خواهید خانوادگی در این مرز رفت و آمد کنید باید بدانید که عمان از خروج خانم‎ها از عمان برای ورود به یمن جلوگیری می‎کرد.

از مرزهای عمان و عربستان سعودی که نشانه‎ای هم ندارد سفر خطرناک است.

 

با اتوبوس

اتوبوس روزانه بین دبی و مسقط حرکت می کند و حدود 4 تا 5 ساعت در راه است.

 

 

سفر در داخل کشور عمان

 

با هواپیما

عمان دو فرودگاه دارد یکی مسقط  و دیگری صلاله که مرتبا بین این دو پرواز انجام می شود.

 

با اتوبوس

به صورت منظم و روزانه اتوبوس بین شهرهای عمان مانند : مسقط ، صلاله ،صور ، صحار و نیزوا حرکت می کند.

 

با تاکسی

تمام رانندگان تاکسی عمانی هستند و عموما در مسقط بصورت تلفنی کار می کنند و قیمت های آنان معقولانه است. موسسات تاکسیرانی عمان از جمله هلو تاکسی و مسقط تاکسی هستند.

اگر راننده ای به شما قیمت خیلی ارزانی پیشنهاد کرد و در ایستگاه مسافران دیگری هم سوار کرد می توانید بگوید که کار دارید و تاکسی را تنها می خواهید  و اینطور تاکسی در اختیار شماست ولی باید هر 4 صندلی را حساب کنید.

 

با مینی بوس

شما می توانید از مینی بوس استفاده کنید تعداد بیشتر سوار می شوند و هزینه کمتری می دهید.

 

سفر با اتومبیل شخصی

شما می توانید اتومبیل اجاره کنید و براحتی رانندگی کنید. عمان 6 بزرگراه اصلی دارد باید توجه کنید عمان کشوری بزرگ است و حداقل روزی 200 تا 250 کیلومتر باید رانندگی کنید برای رفتن به شهرهای دیگر به هیچ وجه به صورت کیلومتری اجاره نکنید و حتما بصورت های دیگر توافق کنید.

رفتن از مسقط به صور خیلی خطرناک است و شما باید بدانید در این جاده نور کافی وجود ندارد و باید مراقب حیواناتی که در عرض جاده رفت و امد می کنند هم باشید.

در قسمت‎های زیادی از جاده مسقط - صور تلفن همراه آنتن نمی دهد و اگر مشکلی داشتید و اتومبیلتان خراب شد یا خودتان باید به تنهایی دنبال تعمیرکار بروید یا اتومبیلتان را هم طوری با خودتان ببرید.